Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 GRATIS!  LÆS DET NYE "GRAVIDA" GRATIS

Læs den nye udgave af GRAVIDA - et GRATIS magasin til dig med alt om den positive graviditet og fødsel. Læs det gratis her


Ann#

14-07-2010 kl. 14:54

Set af 137

del 2

Der er også minus sider. Størst af alt selvfølelig det at ungerne er skilsmisse børn, ikke at kunne dele de små og store ting i hverdagen, at undvære dem hveranden weekend eller som nu for første gang en hel uge. Det rent logistiske i at havde et sygt barn og få handlet f.eks.

Hvis jeg skal lege Kloge Åge, ville jeg råde til at du aftaler en tid med en økonomi sagsbehandler hos din kommune. Sådan en har alle og få helt klarhed over din økonomi fordi det er sådan en energi suger ikke at havde på plads.


Min hverdag er god, lidt kaotisk tiltider. Når Nicklas har en legeaftale og skal hentes inden Athena skal til gymnastik og der skal laves lektier med dem og selvfølelig lige aftensmad uden Zaki føler sig overset f.eks. Men det går op. Athena leger med Zaki mens jeg laver mad og Nicklas laver matematik i køkkenet.

Derudover laver jeg tit dobbelt mad når der er god tid for at have en panik løsning i fryseren til kaos dage.

Langt og rodet, håber det gav lidt mening ??





Dette er et svar til Det er en verden lettere!!

af Ann# (14-07-2010 kl. 14:39)


Svar til dette indlæg

endnu engang tak for svar Hannah 15-07-10
kl. 12:49




Tilbage til oversigten




GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.





© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook