Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 NYT!  LÆS DET NYE "MIN BABY" GRATIS

Læs den nye udgave af MIN BABY - et GRATIS magasin til dig med alt om det bedste vi har. Læs det gratis her

Mødregruppe: Juli 2012

Læs venligst vores retningslinjer før du skriver et indlæg.

Skriv et svar

Du er ikke logget ind, og dit indlæg bliver derfor vist som et indlæg fra en ikke-registreret bruger. Hvis du ønsker, at dit indlæg bliver vist som et indlæg fra en registreret bruger, skal du logge ind på "Din side", før du skriver et nyt indlæg.

Klik på "Dine oplysninger" under Din side og skriv det kaldenavn, der skal stå som afsender, når du skriver nye indlæg, så andre brugere kan identificere dig.

Fornavn:
Overskrift:

Tekst:
OBS! Reklamer/køb/salg er ikke tilladt!

Overhold venligst vores retningslinjer. Bevidst overtrædelse medfører blokering af din IP-adresse (som er 172.69.59.226)

Dit indlæg må max. fylde 1600 tegn. Du har 1600 tegn tilbage.


(klik kun 1 gang og vent)

Du besvarer nedenstående indlæg

ved mit besøg

Ved mit besøg blev jeg stillet en masse spørgsmål om arvelige sygdomme, min alder, min mands oplysninger osv osv. Vi snakkede også om kost og kosttilskud og mit arbejde og de risisi der er forbundet med det (jeg er selvstændig praktiserende dyrlæge). Vi snakkede faktisk også lidt om mine planer for barsel (kort barsel), og hvilke blodprøver som var særlig relevante for mig (toksoplasmose især vigtig - den var desværre at jeg ikke havde antistoffer - æv) Så blev jeg vejet og havde en urin prøve med som hun så målte på (går ud fra det var sukker, protein stoffer og en graviditets test. Derefter fik jeg taget nogle blodprøver og jeg fik udleveret en lille graviditetsbog og min vandre journal. Jeg tror det var det - ikke noget der gjorde ondt ihvertfald :-) Held og lykke til dig

Hilsen Mette-Aiya (9+4)

Skrevet af Mette Aiya (19-12-2011 kl. 10:33)


GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.








© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook