Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 GRATIS!  LÆS DET NYE "GRAVIDA" GRATIS

Læs den nye udgave af GRAVIDA - et GRATIS magasin til dig med alt om den positive graviditet og fødsel. Læs det gratis her


Mødregruppe: September 2013

Nr2!

13-02-2013 kl. 10:01
Brugere

Tilføj

Nyeste

Set af 350

Først efter NF

Jeg har det lidt lige som maui - vi fortæller det først efter nf.
Det er heldigvis snart, vi har fået tid d. 22.februar hvor jeg vil være 12+1. Jeg er glad for at det snart skal være, for som du skriver er det svært at skjule den voksende mave. Jeg er krøbet i vente jeans for jeg kunne lige pludseligt ikke knappe bukserne længere.... temmelig tidligt synes jeg! Mener først jeg begyndte med ventetøjet i uge 15 sidste gang. Heldigvis ligner de bare almindelige stramme jeans :-)

Vores datter får det at vide i weekenden efter NF, og så er planen at hun skal fortælle det til bedsteforældrene:-) Vi håber hun bliver glad for den nye titel som storesøster. Jeg har købt en bog til hende som hedder "mor har en baby inde i maven" som jeg har tænkt vi skal læse. Jeg købte den sidst jeg var gravid, hvor jeg desværre mistede i uge 11, så der nåede hun ikke at få den. Den har bare ligget i skabet lige siden - og jeg har været ved at smide den ud flere gange fordi jeg tænkte den bragte uheld - men nu glæder jeg mig til at finde den frem!

Mvh Nr2 10+6




Dette er et svar til så har jeg været til 1. lægebesøg...

af anolidtendnu... (12-02-2013 kl. 18:15)


Mødregruppe: September 2013

Oversigt alle grupper



GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.




© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook