Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 NYT!  LÆS DET NYE "DIT BARN" GRATIS

Læs den nye udgave af DIT BARN - et GRATIS magasin til dig med alt om de skønne unger. Læs det gratis her


Mødregruppe: Oktober 2011

skrubtuds

21-06-2011 kl. 08:20
Brugere

Tilføj

Nyeste

Set af 129

lægebesøg idag

skal til lægen lige om lidt. Jeg er lidt spændt på hvad han har at sige, for jeg har vist ikke helt passet på mig selv her på det sidste. Så er klar til den store skideballe. :-)
Jeg håber han vil deltidssygemelde mig her fra den 1/7, da jeg nu er meget belastet af maven Lillebror er så aktiv og det er svært at være på udebehandlinger når man klemmer ham og når det ikke er det der genere mig er det plukkeveerne der tager over. (specielt når jeg er på udebehandlinger). Samtidig har jeg stadig ondt i symfysen efter mit fine styrt jeg lavede da vi var til speedway i parken.
Ellers synes jeg selv det går fint er begyndt at få 5 min ekstra energi om dagen men det er langt fra nok til at der kan laves ekstra herhjemme. Det skal lige siges jeg tirsdag og torsdag er ppå arbejde fra 8.15-17... dvs jeg først er hjemme ved 18 tiden. lange dage.
Nå men afsted til lægen med mig.
Knus til alle
Helle 26+0 Oliver150309


Svar til dette indlæg
ros ros og kun lidt skæld ;-) skrubtuds 21-06-2011 (21:11)

Mødregruppe: Oktober 2011

Oversigt alle grupper



GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.




© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook