Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 NYT!  LÆS DET NYE "DIT BARN" GRATIS

Læs den nye udgave af DIT BARN - et GRATIS magasin til dig med alt om de skønne unger. Læs det gratis her

Skriv et svar

Læs venligst retningslinjerne før du skriver et indlæg.

Du er ikke logget ind, og dit indlæg bliver derfor vist som et indlæg fra en ikke-registreret bruger. Hvis du ønsker, at dit indlæg bliver vist som et indlæg fra en registreret bruger, skal du logge ind på "Din side", før du skriver et nyt indlæg.

Klik på "Dine oplysninger" under Din side og skriv det kaldenavn, der skal stå som afsender, når du skriver nye indlæg, så andre brugere kan identificere dig.

Fornavn:
Overskrift:

Tekst:
OBS! Reklamer/køb/salg er ikke tilladt!

Overhold venligst vores retningslinjer. Bevidst overtrædelse medfører blokering af din IP-adresse (som er 172.69.130.111)


Dit indlæg må max. fylde 1600 tegn. Du har 1600 tegn tilbage.


(klik kun 1 gang)

Du besvarer nedenstående indlæg

Kære du

Jeg har selv været ude for det samme, som du beskiver, og det er så umådelig en svær situation at stå i. Man føler sig forladt, ensom, vred, ked af det og helt modløs. Jeg kan også godt genkende det du skriver med, at du ikke magter at spise. Men du er NØD til at få mad, tving det i dig, bare en smule, næsten lige meget hvilken form for mad, bare du får noget. Uden mad taber du endnu flere af dine kræfter og ressoucer, og selvom situationen for dig, synes uholdbar nu, så skal du stadig være mor for dine dejlige børn, de har brug for dig. Fortæl dem at du er ked af det, men at i nok skal klare jer, og at du har styr på det. For hver nat der går, er der også gået en dag, og for hver dag der går, bliver du en lille smule stærkere, men det føles ikke sådan. Det store sorte hul du siger du er havnet i, det vil du lige så langsomt kravle op ad igen, men det taget tid, lang tid. Jeg er sikker på, at du nok skal klare dig, med eller uden din mand. Jeg vil foreslå, at du evt tager kontakt til din læge, han eller hun vil kunne hjælpe dig et stykke af vejen. Jeg sender dig de bedste tanker, og ønsker dig alt mulig lykke.

Skrevet af Emmy (29-02-2012 kl. 15:31)



GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.




© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook