Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 GRATIS!  LÆS DET NYE "GRAVIDA" GRATIS

Læs den nye udgave af GRAVIDA - et GRATIS magasin til dig med alt om den positive graviditet og fødsel. Læs det gratis her

Skriv et svar

Læs venligst retningslinjerne før du skriver et indlæg.

Du er ikke logget ind, og dit indlæg bliver derfor vist som et indlæg fra en ikke-registreret bruger. Hvis du ønsker, at dit indlæg bliver vist som et indlæg fra en registreret bruger, skal du logge ind på "Din side", før du skriver et nyt indlæg.

Klik på "Dine oplysninger" under Din side og skriv det kaldenavn, der skal stå som afsender, når du skriver nye indlæg, så andre brugere kan identificere dig.

Fornavn:
Overskrift:

Tekst:
OBS! Reklamer/køb/salg er ikke tilladt!

Overhold venligst vores retningslinjer. Bevidst overtrædelse medfører blokering af din IP-adresse (som er 172.70.50.91)


Dit indlæg må max. fylde 1600 tegn. Du har 1600 tegn tilbage.


(klik kun 1 gang)

Du besvarer nedenstående indlæg

Har han altid været sådan ??

altså har han altid haft svært ved at som du selv skriver ... handling bag altså at han gør noget når han fx siger han elsker dig ??
fx giver et knus, kys eller andet.

for hvis han ikke altid har været sådan så tror jeg sagens at han kan finde det frem igen.
men hvis han i 10 år ikke har gjort det, og du pludselit vil ha anerkendelse udover de 3 små ord... så tror jeg du for et problem...
man kan jo ikke ændre sig på den måde...
eller måske kan man, men det kræver tid og at han kan finde ud af det og selv ønsker at blive bedre til det.

Min kæreste er heller ikke den bedste... og jeg ville da gerne han blev bedre
han ved ikke hvorfor han er sådan... men jeg håber han ændre ved det, eller kan ændre det... og ellers må jeg leve med hans måde at vise mig at han elsker mig :-)
for det ved jeg at han gør, men han viser det på sin ejen måde...

og hvem siger at hans (og din mands) måde er forkert ??
måske er det os der er forkert på den ;-)
(ej tror jeg nu ikke) men altså man er forskellige...
men nogen gange kan man være i en periode af ens liv hvor man har mere brug for anerkendelse osv end andre gange, og der kan der godt opstå problemer fordi man kommer til at tvivle på deres kærlighed selvom man ved de elsker en :-)

Håber du forstår... og at du for fortalt din kæreste hvordan du har det og at du gerne ser at han bliver bare en lille smule bedre.


Mette

Skrevet af Mette 31 (08-07-2010 kl. 13:55)



GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.




© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook