Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 NYT!  LÆS DET NYE "MIN BABY" GRATIS

Læs den nye udgave af MIN BABY - et GRATIS magasin til dig med alt om det bedste vi har. Læs det gratis her

Skriv et svar

Læs venligst retningslinjerne før du skriver et indlæg.

Du er ikke logget ind, og dit indlæg bliver derfor vist som et indlæg fra en ikke-registreret bruger. Hvis du ønsker, at dit indlæg bliver vist som et indlæg fra en registreret bruger, skal du logge ind på "Din side", før du skriver et nyt indlæg.

Klik på "Dine oplysninger" under Din side og skriv det kaldenavn, der skal stå som afsender, når du skriver nye indlæg, så andre brugere kan identificere dig.

Fornavn:
Overskrift:

Tekst:
OBS! Reklamer/køb/salg er ikke tilladt!

Overhold venligst vores retningslinjer. Bevidst overtrædelse medfører blokering af din IP-adresse (som er 172.71.120.116)


Dit indlæg må max. fylde 1600 tegn. Du har 1600 tegn tilbage.


(klik kun 1 gang)

Du besvarer nedenstående indlæg

Fuldstændigt enig!

Vi har også altid planlagt flere måneder i forvejen, nærmest samtidigt med at sommerferien er planlagt på arbejdet. Min søn er 12 nu, og han skal ikke være alene i sommerferien.

Han skal på madskole en uge med Aktiv Sommer (gratis, - det er et kommunalt tilbud), derefter skal han en uge på PULS-skole, (det er privat og derfor en lidt høj egenbetaling, men det er fantastisk godt!), så skal han passes af moster i 3 dage og derefter har min mand og jeg ferie, - frem til skolen begynder igen.

Jeg er sikker på, at han er i stand til at være alene en dag, - men jeg ved også hvad dagen ville gå med; Playstation. Jeg gider ikke have, at han sidder og spiller hele dagen, så derfor har vi arrangeret ovenstående, - og det er han meget tilfreds med, og han glæder sig!

Jannie

Skrevet af Jannie (16-06-2017 kl. 08:17)



GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.




© 1999-2026

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook