Er du gravid eller har en baby? Læs alt om graviditet og børn her på Netbaby.dk
Brugernavn: Password: Husk login|Ny bruger?
Forside|Indkøbsguide|Gode tilbud|Din side|Forum|Brevkasse|Blog|Konkurrencer|Gratis magasiner
Før graviditet|Gravid|Fødsel|Baby|Mor|Far|Navne|Flere:
Søg:
 GRATIS!  LÆS DET NYE "GRAVIDA" GRATIS

Læs den nye udgave af GRAVIDA - et GRATIS magasin til dig med alt om den positive graviditet og fødsel. Læs det gratis her

Skriv et svar

Læs venligst retningslinjerne før du skriver et indlæg.

Du er ikke logget ind, og dit indlæg bliver derfor vist som et indlæg fra en ikke-registreret bruger. Hvis du ønsker, at dit indlæg bliver vist som et indlæg fra en registreret bruger, skal du logge ind på "Din side", før du skriver et nyt indlæg.

Klik på "Dine oplysninger" under Din side og skriv det kaldenavn, der skal stå som afsender, når du skriver nye indlæg, så andre brugere kan identificere dig.

Fornavn:
Overskrift:

Tekst:
OBS! Reklamer/køb/salg er ikke tilladt!

Overhold venligst vores retningslinjer. Bevidst overtrædelse medfører blokering af din IP-adresse (som er 172.69.7.135)


Dit indlæg må max. fylde 1600 tegn. Du har 1600 tegn tilbage.


(klik kun 1 gang)

Du besvarer nedenstående indlæg

Hej tøser

Ja, det er et stykke tid siden jeg var aktiv herinde, men surfede lige forbi og fik en update på nogle af jer gl. venner.

Jeg fik jo Jonas ved ins. og til jul er han allerede 1½ år. Han er en dejlig trold, som man kun kan elske <3 Storesøster bliver snart 4, sikke tiden flyver.

Jeg ses jo med en af de andre gl. brugere "Stevni" (så kan folk der kender hende vel regne ud hvem) da vi bor samme sted - tror ikke hun vil slå mig hvis jeg afslører - hun er vist på andet site pt - at hun venter sig igen efter isci :o)) Nakkefold osv overstået for et stykke tid siden. Så nu glæder jeg mig altså til snart at kigge forbi igen og se især dig søde Lillebitte skrive du er på vej til at blive kæmpestor. Og Betty håber jeg virkelig også at der er et dejligt barn til ikke så langt ude i fremtiden (spændende med adoptionen). Lillebitte, jeg er glad for at høre du mere seriøst overvejer donor. Har I ikke nogen i vennekredsen der har benyttet sig af det som din mand kan snakke med og blive beroliget af? Jeg kan ikke i min vildeste ærlighed forestille mig han ikke ville elske det lille krapyl om han så havde tre arme og 1 øre!

Det blev lige en længere sludder, men tænker ofte på jer og håber, håber, håber.
Det "sjove" er at efter jeg deltog herinde kan jeg slet ikke mukke over børnene går amok og kaster med grød...messer indeni: der er nogen der ikke kan få deres drømmebarn og de ville gerne nyde dette leben, så ro på og nyd dine møgunger. Har man først været helt grøn af babytrang er det virkelig svært at lægge bag sig!!




Skrevet af Bulderbaby (24-11-2010 kl. 20:48)



GRAVIDA - gratis magasin til dig

Få GRAVIDA helt gratis - magasinet med alt om den positive graviditet og fødsel.

MIN BABY - gratis magasin til dig

Få MIN BABY helt gratis - magasinet med alt om det bedste vi har.

DIT BARN - gratis magasin til dig

Få DIT BARN helt gratis - magasinet med alt om de skønne unger.




© 1999-2025

Annoncering | Kontakt os | Om Netbaby | Generelle forbehold | Link til Netbaby | Index A-Å | Presse

Besøg også: Gravida.dk | Minbaby.dk | Ditbarn.dk | Facebook